NIEFORMALNY przewodnik stylistyczny

O co chodzi?

O co chodzi?

Porady profesjonalnych stylistów są bezcenne.

Ale na co dzień prezentujemy się przede wszystkim osobom z naszego bliskiego otoczenia. Z nimi chcemy dzielić się naszym nastrojem, usposobieniem czy pomysłami, najczęściej przed nimi w pierwszej kolejności odsłaniamy swoje autentyczne oblicze.

Koniec końców to wrażenia i opinie znajomych i bliskich są dla nas najważniejsze. Największe autorytety stylistyczne każdy ma wokół siebie.

Tak narodził się pomysł na Nieformalny przewodnik stylistyczny od UNOFFICIAL.

Zapytaliśmy czytelników naTemat.pl o odczucia i skojarzenia wywoływane przez różne modele okularów. Uzyskane odpowiedzi to zestaw bezcennych wskazówek na temat tego, jak odbierane są poszczególne modele i wzory oprawek okularowych.

Zobacz, jak widzą Cię inni i wyraź siebie jeszcze skuteczniej

Przepis na artystyczny autorytet

Przepis na artystyczny autorytet

 • prawnik, biznesmen, profesor,
 • ale też pisarka, teatr i koncert w Filharmonii Wiedeńskiej

– wokół takich skojarzeń skupiły się odpowiedzi ankietowanych na pytanie, do kogo lub na jaką okazję pasują powyższe okulary.

Klasyczne awiatory o wyrazistym konturze, w ciepłych, szylkretowych barwach – to przepis na prezencję godną rektora warszawskiej Akademii Teatralnej, którego nazwisko znalazło się wśród udzielonych odpowiedzi.

Dzięki eleganckim, ponadczasowym wzorom możesz podkreślić swoją dojrzałość i ponadprzeciętne aspiracje.

Tajemniczy spokój?

Tajemniczy spokój?

 • inteligencja, mądrość, opanowanie
 • a do tego przebojowość, luz, odwaga,
 • i jednocześnie skrytość, dokładność i powaga

– te cechy jesteśmy skłonni przypisać właścicielom oprawek podobnych do tych powyżej.

Duże, ale delikatne, łączące chłód metalu z łagodnością kształtów – takie oprawki to niejednoznaczny wybór. Przywodzą na myśl młodość i energię, ale też stateczność i spokój. Jedni widzą w nich dodatek dla osób zatopionych w książkach oraz nieziemskich marzeniach, inni zaś wyraz żywiołowości, spontaniczności czy wewnętrznej energii.

Łączysz w sobie pozorne sprzeczności? Może czujesz się – jak ujął to jeden z naszych nieformalnych stylistów – „rockandrollowcem w przebraniu”? W tego typu oprawkach z pewnością zaintrygujesz otoczenie.

Kreatywny vibe i bonus do zaufania

Kreatywny vibe i bonus do zaufania

 • copywriterki, bariści, influencerki, graficy, muzyczki, profesjonaliści
  z branży fashion&beauty, filmowcy, dziennikarki, architekci…

– co mają ze sobą wspólnego? Zgodnie z naszą ankietą, wszystkim osobom pracującym w tych zawodach pasują oprawki ze zdjęcia powyżej.

Dzięki okrągłym kształtom możesz pokazać, że utożsamiasz się
z twórczymi profesjonalistami, a dla Twojej kreatywności tylko
sky is the limit
. Ale takie okulary to także zachęta dla innych do otwartej i nieskrępowanej interakcji z Tobą.

Jak pokazują odpowiedzi ankietowanych, to dobry kierunek dla wszystkich, którzy chcą budzić zaufanie – wśród zawodów pasujących do powyższego modelu wymieniono również m.in. pracowników gastronomii, nauczycieli, ubezpieczycieli, a nawet księży.

Charakter do potęgi

Charakter do potęgi

 • ostrzeżenie przed sarkazmem, nakaz korzystania z inteligencji, informacja o pewności siebie

– oto przekaz płynący, zdaniem ankietowanych, od osoby noszącej powyższy model oprawek okularowych;

 • siła, odwaga, stanowczość i bezkompromisowość

– a takie cechy skłonni jesteśmy jej przypisać.

Klasyczne okulary „kujonki” o grubej, zdecydowanej linii to doskonały sposób, by zaakcentować swoją obecność, przyciągnąć spojrzenie innych i zmobilizować ich do większej uważność. Tego typu oprawki sugerują silną osobowość, której lepiej się nie narażać. I w żadnym wypadku nie proponować latte (jeśli już, to espresso), jak czujnie zauważył jeden z ankietowanych.

Efekt potęgują dodatkowo zwierzęce wzory na zausznikach. Stylowa dzikość i moc inteligencji – to połączenie, przy którym po prostu lepiej mieć się na baczności.

Jak zostać superbohaterką?

Jak zostać superbohaterką?

 • atomówki, Wonder Woman, Jessie z Zespołu R, Beatrix Kiddo, Wilma Flinstone, Lady Gaga
 • Aquaman, Inspektor Gadżet, Tony Stark, reżyser Kill Billa, Johnny Bravo, bohaterowie Matrixa

– czyż to nie zaszczytne grono? Między innymi te postacie ankietowani widzieliby w okularach z powyższego zdjęcia.

Nietypowe zabarwienie soczewek, zwłaszcza na głęboki czerwony kolor to efektowny przejaw aspiracji do jakiegoś niezwykłego uniwersum. W połączeniu z metalowym konturem typu kocie oko otrzymujemy dodatek  godny czołowych postaci życia publicznego oraz idoli władających zbiorową wyobraźnią, zwłaszcza płci żeńskiej.

Szukasz wyrazistości, która pozwoli zapaść w pamięć niczym królowe muzyki pop, znany polski stylista, supermodelki, ulubieńcy z Hollywood lub liderzy partii politycznych? Wystarczy jeden prosty wybór, by pokazać swoje superoblicze.

Głowa pełna wakacji

Głowa pełna wakacji

 • aktywność, podróż, dynamika, sport, przestrzeń
 • ale też wakacje, urlop, odpoczynek, plaża, słońce

– oto najczęstsze skojarzenia, które nasuwały się zapytanym o powyższe okulary.

Funkcjonalne tworzywo, ergonomiczny kształt i lustrzana powłoka na soczewce dają sygnał, że w Twojej głowie króluje wakacyjny mood niezależnie od kalendarza, a przedurlopowy entuzjazm to dla Ciebie codzienność.

Do jazdy samochodem lub na rowerze, na narty wodne albo na górski szlak – takie okulary nadadzą się idealnie na wszystkie te okazje. A w innych okolicznościach zdecydowanie roztoczą wokół Ciebie energetyzującą, sportową aurę.

Wyrusz w świat UNOFFICIAL

Mamy nadzieję, że zebrane opinie okażą się pomocne i inspirujące.

Ten przewodnik to jednak przede wszystkim zaproszenie na poszukiwania okularów, które wyrażą to, co chcesz i jak chcesz. Po co iść na kompromis, skoro nie ma takiej potrzeby?

Właśnie taka idea przyświeca marce UNOFFICIAL. Szeroka oferta przygotowana z myślą o maksymalnie zróżnicowanych osobowościach sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Z przewodnikiem w ręku lub bez –
ZAPRASZAMY DO ŚWIATA UNOFFICIAL!